NBL / EBBA
RAF Careers
RAF Careers - Click here for Info
EBL
 

Men Division One
Men Division Two
Men Division Three

National Cup - Men
EBL Trophy
 

Women Division One
Women Division Two

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Schedules
Men
Division One
Division Two
National Trophy
Division Three North
Division Three South

Women
Division One
Division Two North
Division Two South
 
More..
  
Profiles
Archive Search
Features
Hang-Time
The News Wire
 
Interactive
Betting Zone
Book Store 
Auctions
News by Email 
Frequently Asked Questions 
 
Britball.com Front

EBL Women's Division Two
Schedule 2003-04



 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

North
SEPTEMBER
Saturday 27
Leicester Ladies 40-55 Stockport Lapwings
Nottingham 64-61 Manchester Mystics
Sheffield  65-50 N'bria Tyne + Wear OT

Sunday 28
East Durham 66-65 Worcester

Saturday 4 October
Doncaster Panthers 66-64 East Durham
Leicester Ladies 48-65 Worcester
N'bria Tyne + Wear 48-73 Nottingham 
Stockport Lapwings 48-64 Manchester 

Sunday 5
East Durham 63-65 Sheffield
N'bria Tyne + Wear 61-41 Leicester 
Birmingham Force 81-61 Stockport

Saturday 18
4.00pm Leicester vs Doncaster 
Worcester 50-80 Manchester 
Sheffield 53-49 Stockport

Sunday 19
East Durham 70-65 Birmingham Force

Saturday 25
EBL Women's Trophy
5.00pm Southend Swifts vs Cardiff Clippers
Worcester 45-67 Manchester 
Stockport 59-52 Spelthorne 
Solent Stars 99-31 Leicester Ladies

Saturday 1 November
Birmingham Force 78-39 Leicester Ladies
Stockport Lapwings 60-67 Nottingham Wildcats
Worcester Wolves 51-72 Sheffield Hatters

Saturday 8
Leicester 53-64 East Durham 
Manchester 40-51 Birmingham Force 
Northumbria Tyne & Wear 58-79 Stockport
Nottingham Wildcat  II 83-50  Worcester
Sheffield Hatters  II 54-37  Doncaster

Sunday 9
Birmingham Force  P-P  Sheffield Hatters  II
Doncaster 62-44 Nottingham Wildcats  II
East Durham 41-67  Manchester Mystics
Worcester 44-73 Northumbria Tyne & Wear

Saturday 15
Manchester 63-37  Leicester
Northumbria Tyne & Wear 68-75  Doncaster 
Nottingham Wildcats II 70-52  Birmingham Force
Sheffield Hatters II 44-36  East Durham

Sunday 16
East Durham 71-83 Stockport

Saturday 22
Women's National Trophy - 2nd Round
Doncaster Panthers 51-50 Manchester Mystics
London Towers 63-45 Northants Lightning 
Northumbria Tyne & Wear P-P Ellesmere Port 
Taunton 30-77 Solent Stars
 Sheffield Hatters II 62-52 Southend

Sunday 23
Women's National Trophy - 2nd Round
Brixton Lady 55-50 Nottingham Wildcats II
Birmingham Force 82-44 Stockport

Saturday 29
Birmingham Force  85-44 Sheffield Hatters B

Saturday 6 December
Birmingham Force 77-57 N'bria Tyne + Wear
East Durham 53-67 Nottingham Wildcats
Leicester 40-56 Sheffield Hatters
Worcester 43-70 Stockport
Doncaster 69-56 Manchester 

Sunday 7
Nottingham Wildcats 68-29 Leicester
Sheffield Hatters 58-72 Manchester

Saturday 13
Birmingham Force 64 - 58 Nottingham Wildcat
Doncaster Panthers 76 - 72 N'bria Tyne + Wear
Manchester Mystics 56 - 42 East Durham 

Sunday 14
Women's Trophy Quarter Finals
Birmingham Force 68-23 Doncaster
Plymouth 50-65 London Towers
Sheffield Hatters II 50-58 Ellesmere Port Panthers
Solent 59-32 Brixton

Saturday 20
Leicester Ladies 55-82 N'bria Tyne + Wear
TBC Manchester Mystics P-P Nottingham Wildcats
4.00pm Worcester Wolves v Doncaster

Saturday 3 January
Birmingham Force 90-29 Worcester 
Nottingham Wildcats 83-57 Sheffield Hatters B

Saturday 10
Doncaster Panthers 69-56 Birmingham Force
Stockport Lapwings 48-29 Leicester Ladies
4.00pm Worcester Wolves v East Durham

Sunday 11
2.15pm East Durham v Doncaster Panthers
1.00pm N'bria Tyne + Wear v Manchester Mystics 

Saturday 18
Birmingham Force 90 - 41 Doncaster Panthers
Manchester 56 - 70 Stockport Lapwings
N'bria Tyne + Wear 72 - 68 Sheffield Hatters
Worcester 53-44 Leicester Ladies

Saturday 25
Birmingham Force 70-54 East Durham
Doncaster 66-49 Leicester Ladies
Stockport 62-52 Sheffield Hatters
Manchester 68-47 Worcester Wolves

Sunday 26
Manchester Mystics 46-48 Nottingham Wildcats

Saturday 31
Doncaster 47-63 Stockport 
Nottingham Wildcats 66-58 N'bria Tyne + Wear

Women's Trophy Semi Finals
London Towers 39-44 Solent
Ellesmere Port 74-65 Birmingham Force 

Saturday 7 February
Leicester Ladies 40-72 Birmingham Force
Manchester 61-54 Doncaster Panthers
Nottingham Wildcats 45-75 Stockport
Sheffield Hatters 71-30 Worcester

Sunday 8
Leicester Ladies 32-54 Manchester

Saturday 14
Doncaster Panthers 91-50 Sheffield Hatters
East Durham 70-38 Leicester Ladies
Stockport 73-55 N'bria Tyne + Wear
Worcester Wolves 35-56 Nottingham Wildcats

Sunday 15
Nottingham Wildcats 72-58 Doncaster Panthers
Sheffield Hatters 34-65 Birmingham Force

Saturday 21
Doncaster Panthers 63-37 Worcester 
Manchester Mystics 60-38 N'bria
Sheffield Hatters 42-41 Nottingham 
Stockport Lapwings 51-64 Birmingham Force 

Saturday 6 March
Stockport 63-59 East Durham
Birmingham Force 67-59 Manchester Mystics

Saturday 13 
N'bria Tyne + Wear 66-82 Birmingham Force
Nottingham Wildcats 80-55 East Durham
Sheffield Hatters 51-33 Leicester Ladies
Stockport 20-0 Worcester Wolves

Saturday 20 
Leicester Ladies 45-62 Nottingham Wildcats
Manchester Mystics 55-52 Sheffield Hatters
N'bria Tyne + Wear 102-54 Worcester Wolves
Stockport Lapwings 73-44 Doncaster 

Sunday 21 
East Durham 56-78 N'bria Tyne + Wear

Saturday 27
Playoffs Quarter Finals
Birmingham Force 77-46 Brixton Topcats
London Towers 54-56 Stockport Lapwings
Solent Stars 76-47 Doncaster Panthers
Nottingham Wildcats II 87-58 Spelthorne Acers

Wednesday 30
Northumbria 97-72 East Durham

Saturday 3 April
Playoffs Semi-Finals
Birmingham Force 61-57 Stockport
Solent Stars 61-49 Nottingham Wildcats II

Sunday 25
Playoffs Final
Birmingham 69-83 Solent
(At ABC, Manchester)
 
 

South

SEPTEMBER
Saturday 27
Southend 42-55 London Towers
Spelthorne 44-59 Solent Stars
Taunton Tigers 20-0 Plymouth 

Sunday 28
Cardiff 62-67 Brixton

Saturday 4 October
London Towers 51-42 Cardiff 
Solent Stars 49-35 Taunton 
Spelthorne Acers 82-52 Southend

Saturday 4 October
London Towers 51-42 Cardiff
Solent Stars 49-35 Taunton 
Spelthorne Acers 82-52 Southend 

Saturday 18
Cardiff Clippers 62-51 Plymouth
Southend 44-82 Solent 
London Towers 55-43 Brixton

Sunday 19
Solent 70-37 Cardiff

Saturday 1 November
Cardiff Clippers 48-67 Spelthorne 
Southend 76-68 Taunton 

Saturday 8
Taunton 66-60 Cardiff Clippers 
Southend 90-52 Plymouth

Sunday 9
Brixton 57-42 Plymouth

Saturday 15
Solent 68-41  Brixton
Spelthorne 63-69 London Towers

Saturday 6 December
Solent 85-49 Plymouth 
Taunton 43-41 Brixton

Sunday 14
Brixton 64-39 Cardiff Clippers

Saturday 20
London Towers 75-48 Southend
Plymouth 78-58 Taunton Tigers
Solent Stars 72-47 Spelthorne Acers

Saturday 3 January
Cardiff Clippers 43-57 London Towers
Taunton 43-58 Solent 

Saturday 10
Plymouth Racers 70-57 Cardiff Clippers
Solent 79-45 Southend Swifts
Spelthorne Acers 79-61 Taunton

Saturday 18
Cardiff Clippers 50-101 Solent Stars
Southend 69-78 Spelthorne Acers

Sunday 19
Brixton Lady 53-62 London Towers

Saturday 25
Plymouth 58-52 Brixton 
Spelthorne Acers 80-33 Cardiff Clippers
Taunton 63-56 Southend

Sunday 26
Plymouth 78-70 Southend

Saturday 31
Southend 49-59 Brixton

Saturday 7 February
Spelthorne 59-51 Brixton
Plymouth 63-77 London Towers

Sunday 8
Brixton 47-66 Solent Stars
Cardiff Clippers 61-64 Taunton

Saturday 14
Southend Swifts 60-72 Cardiff Clippers
Solent 57-38 London T

Saturday 21
Plymouth 52-82 Solent

Saturday 28
Cardiff Clippers 56-78 Southend

Sunday 29
Brixton 65-71 Spelthorne Acers

Saturday 6 March 
London 69-31 Taunton

Sunday 7 
London Towers 54-56 Spelthorne Acers

Saturday 13 
Spelthorne 78-50 Plymouth Racers
Taunton 49-68 London Towers
Brixton 47-60 southend

Saturday 20 
Plymouth Racers 68-78 Spelthorne Acers
London Towers 46-62 Solent Stars

 

Copyright Britball. Download is subject to Britball's Terms and Conditions